Přednášky, výstavy, semináře ...

Pokud budete mít zájem zorganizovat akci s naší účastí nebo máte-li organizační připomínky resp. dotazy k níže avizovaným akcím, či chcete-li se přihlásit na některou z našich akcí, obracejte se prosím na nás prostřednictvím naší e-mailové adresy monnada@seznam.cz či na našich telefonních číslech.

Psychoterapeut vede semináře a přednášky

VIII. ročník Školy sebepoznání a rozvoje osobnosti 2016/2017

Bližší informace k osmému ročníku Školy sebepoznání a rozvoje osobnosti najdete zde. Přihlášky a dotazy na: monnada@seznam.cz

Přednášky

Předchozí série přednášek MUDr. Pavla Špatenky na téma Vztahy – ANO i NE v lásce probíhala od dubna do května 2016. Další přednášky připravujeme.

Semináře

Nedávno proběhly jednodenní prožitkové a sebepoznávací semináře:

Mandala - Skrytý obraz duše

s MUDr. Ivetou Skálovou-Špatenkovou

Malování mandal se používá jako diagnostický a terapeutický nástroj nejen v esoterice, ale hlavně i v moderní psychologii. Jejich účinek na duševní zdraví je nepopiratelný. Hlavním smyslem malování mandal je nejen porozumět sobě samému, ale vnést do duše rovnováhu - mandala člověku umožňuje, díky svému koncentrickému tvaru a barvám v ní obsažených, aby v sobě našel ztracený řád a harmonii.
Seminář je určen těm, kdo chtějí porozumět svým pocitům, emocím a myšlenkám a pochopit souvislosti mezi fyzickým a psychickým světem. V atmosféře tvůrčího naladění kresbou mandaly vyjádříme svůj vnitřní stav a naučíme se hledat a poznávat skrytý význam toho, co mandala v sobě ukrývá.
Čtení v mandale je umění napomáhající porozumění duševním dějům a jejich významu v životě člověka. V každé životní etapě člověk řeší určitá témata. Cílem je pochopení a poznání, že všechno, co se v našich životech odehrává, má svůj skrytý význam. Barvy a jejich seskupení v mandale se odedávna používají k pátrání po tomto významu a k vyrovnávání psychického napětí, které s sebou životní změny přinášejí.

Rámcová náplň semináře: Individuální přístup - seminář je určen pro malou skupinku účastníků.
S sebou si přineste kvalitní pastelky a podložku na malování.
Není třeba žádných výtvarných dovedností.

Kdy: sobota 11. června 2016, od 10:00 do cca 18 hod.
Kde: Monnáda, Umělecká 13, Praha 7, 2. Patro


NA TENTO SEMINÁŘ NAVÁZALY NÁSLEDUJÍCÍ SEMINÁŘE:

sobota 17. září 2016: Mandala - zrcadlo vztahů

Cílem semináře je (nejen) pomocí práce s mandalami přinést vhled do problematiky osobních a blízkých vztahů a vašeho místa v nich.

sobota 22. října 2016: Mandala - cesta k vnitřní tvořivosti

Tvořivě přistupovat k životu znamená uvědomovat si, že síla vychází zevnitř, z nitra. Malování mandal nám poslouží k určení vnitřního stavu a míry zvědomění své tvůrčí síly.

sobota 26. listopadu 2016: Mandala - člověk v kruhu

Pomocí mandaly lze určit fázi vývojového cyklu, ve které se duše právě nachází, a díky tomu pochopit, co se máme naučit, co opouštíme a co do našeho života právě přichází.

SOUČÁSTÍ VŠECH SEMINÁŘŮ jsou techniky vedoucí k prohloubení prožívání a k poznání vnitřního světa a přirozených základů člověka (meditace, relaxace, imaginace, dechové cvičení, autogenní trénink atd.). Semináře na sebe navazují, ale nikoliv těsně - je možné absolvovat je i jednotlivě.

Cena: 1.300 Kč při platbě za jeden seminář
4.400 Kč (tj. 1.100 Kč za seminář) při úhradě všech 4 seminářů

Přihlášky na: info@jogasebepoznani.cz
Více o lektorce na jogasebepoznani.cz nebo na Iveta Skálová-Špatenková.Vstup do přítomného okamžiku

Meditační seminář svým záměrem odpovídá na potřebu toho, o co nám jde:
Meditace či kontemplace je vynikající praktický nástroj sebepoznání a osobního růstu. Meditační seminář člověku umožňuje, aby se zejména tehdy, když ho přepadne určitá nálada – deprese, lítost či jiný stav – neobrátil k práci či jiným aktivitám, ale naučil se obracet pozornost do svého nitra, tedy ke svým stavům a učil se je poznávat a přijmout.

Správná meditační praxe vyprázdní a ovládne mysl. Ovládnutá mysl je prázdná, čistá, jasná a pronikavá mysl, která nikde nepoletuje, ale pevně spočívá v srdci přítomnosti.

Seminář probíhá v tichu a mlčení. Každý účastník je na cestě nitrem doprovázen pomocí individuálních konzultací.
Seminář je vhodný pro začátečníky i pokročilé.
Seminář se koná v bývalém kapucínském klášteře v Mnichově Hradišti. Ubytování po třech event. po dvou v prostorných pokojích se společným sociálním zařízením. Strava zajištěna.

Termíny seminářů pro rok 2016:
4 denní (5 dní včetně dne příjezdu/4 noci): 26. 6. – 30. 6. 2016
6 denní (7 dní včetně dne příjezdu/6 nocí): 14. 11. – 20. 11. 2016

Seminář začíná první den od 18 hodin společnou večeří, příjezd možný již od 16 hodin, končí poslední den obědem cca ve 13 hodin.

Cena seminářů, včetně ubytování a stravy:
4 denní – 3.900 Kč
6 denní – 5.900 Kč

Lektoři: MUDr. Pavel Špatenka a MUDr. Iveta Skálová-Špatenková

Výstavy

Kromě výstav které zde vždy včas oznámíme můžete také navštívit stálou výstavu obrazů - mandal na naší adrese, viz kontakt, po domluvě.

Na všech akcích můžete zakoupit naše CD a knihy.

návrat nahoru ↑

© Monnáda - terapeutické centrum
knihy o SEO a copywritingu klíčová slova pro seo a web copywriting