Alikvotní zpěv

Vše se zakládá na vibracích. Ať už jde o zvuk, barvy či lidské emoce. Člověk svými pocity vnímá vibrace buďto jako příjemné, nebo nepříjemné. Je to takto jednoduché. Vliv neviditelných vibrací zpěvu na lidský organizmus je znám již odpradávna. Vyspělé duchovní kultury (egyptští kněží, šamani, indiánští léčitelé), využívaly a využívají lidský hlas a alikvotní zpěv jako nástroj pro harmonizaci a léčení člověka. Nyní v našem racionálním světě opět objevujeme sílu alikvotního zpěvu a jeho vliv na psychiku člověka.

Harmonizace zpěvem

Princip harmonizace zpěvem je jednoduchý: různě vysoká hladina tónů zpívaných v určité výšce působí na jednotlivé tkáně a orgány v těle. Vlivem vibrací jednotlivých tónů dochází ke snížení tělesného napětí, tedy k celkovému uvolnění. Zesílí se vnímání vnitřních prožitků a člověk se lehce propojí sám se sebou. kekesi-terapeut Důležité však je uvědomit si, že dnešní člověk - produkt racionální kultury - je oddělen od svých pocitů. A tak léčivý alikvotní zpěv pomáhá člověku navracet se k duši, ke ztraceným pocitům, ke svému já. Vibrace léčivého alikvotního zpěvu nám pomáhají procítit, kolik napětí je uloženo v těle. Mnohdy si to ani neuvědomujeme a často si jej nedokážeme sami vysvětlit. Je to tím, že se neustále myšlením a představami uzavíráme svému tělu a duši, proto se potlačované pocity nedostanou na práh vědomí.

CD Karla Kekešiho a ukázky zpěvu

Individuální harmonizace zpěvem

Při harmonizaci zpěvem je důležité co nejvíce se uvolnit. Odpojit hodnocení a nechat se unášet zpívanými tóny. Zpěv vám umožní spojit se s hlubšími pocity a dostat se do přímého kontaktu s hlubšími vrstvami nevědomí. K dalšímu zpracování uvolněných pocitů a obsahů nevědomí však potřebujete sebepoznání. Poznat sám sebe, svůj vnitřní svět, svoji duši, svojí pravou přirozenost. Zpěv je jen pomůcka k tomu, abychom více otevřeli své vědomí nevědomé stránce duše.

Individuální hlasová terapie

Zpěváci, herci a vůbec všichni, kdo profesně používají svůj hlas, velmi dobře vědí, nakolik jejich hlasové dispozice ovlivňuje emocionalita a psychické napětí. Čelisti, krk, horní část hrudníku i kořen jazyka jsou místa, která jsou dispozičně předurčena k hromadění psychického stresu ve formě svalového napětí. Při individuální hlasové terapii Karel Kekeši vám pomůže uvolnit - určitými speciálními technikami - právě tyto části těla. Hlasová terapie velmi účinně podporuje rozvoj hlasových dispozic, intonace, ale i mluveného projevu a napomáhá k odblokování nahromaděného stresu.

Kontakty pro přihlášení na hlasovou terapii či harmonizaci zpěvem

© Monnáda - terapeutické centrum