Karel Kekeši

Je jedním z mála českých představitelů duchovní a alternativní hudby. Ve světě hudby proslul zejména jako zpěvák - terapeut. V praxi se zabývá terapií hudbou, zpěvem a léčivými tóny. Vlastní hlas považuje za nástroj k harmonizaci těla a duše člověka. Intuitivní a alikvotní zpěv využívá nejen jako uměleckého, ale hlavně jako léčivého prostředku, jež má dar a schopnost otvírat duši a měnit stav vědomí člověka.

Karel Kekeši CD Karla Kekešiho a ukázky zpěvu

Léčení hlasem - alikvotní a intuitivní zpěv

Svojí schopnost léčit hlasem objevil po setkání s německou terapeutkou P. Schwabe. Tuto schopnost však postupně objevuje a rozvíjí díky procesu sebepoznání, který považuje za nutný k tomu, aby se otevřel vnitřní energii, kterou pak může přenést do svého hlasu. Všem zpěvákům vzkazuje:
„Nesnažte se učit zpívat napodobováním. Zničíte si hlasivky a pošlapete svojí vlastní osobitost. Poznávejte sami sebe. Vstupte do vnitřního světa a tam najdete odpověď na to, kdo ve skutečnosti jste. Věnujte se své vlastní psychice, nebojte se svých stínů, ani své bolesti a utrpení. V životě rostete díky zkouškám a jejich překonávání, nikoliv pohodlím a neměnností. Hlas je dar, ale sám o sobě nic neznamená. Jsi to ty, kdo zpívá.“

Kontakty pro přihlášení na hlasovou terapii či harmonizaci zpěvem

© Monnáda - terapeutické centrum