Mandaly – léčivé obrazy

Nové stránky:

Mandala je magický rituální kruh užívaný jako nástroj pro meditaci a tichou vnitřní kontemplaci. Mandala je obraz vytvářený fantazií a imaginací nevědomé psyché, obraz, který vyjadřuje zjevení ducha v duši člověka. Mandala je nevědomý obraz lidské celistvosti.

Co jsou mandaly z pohledu sebepoznání?

Okraj mandaly, tedy vnější kružnice, je symbolickým vyjádřením kruhovitého pohybu psychické energie. Střed mandaly je soustředěním nejvyšších metafyzických kvalit lidské psychiky. Tato symbolika vyjadřuje naprosto přesně to, o co v životě člověka skutečně jde. O posun vědomí jeho obohacením o kvality ukryté v nevědomé duši, tedy i o kvality duchovní, metafyzické.

Ručně malované inspirované mandaly

Ručně malované mandaly MUDr. Ivety Skálové-Špatenkové vznikají v inspirovaném stavu jako obrazy základních nevědomých duševních dějů v člověku. Tyto prototypy chování lidského ducha nazval švýcarský psycholog a psychoterapeut Carl Gustav Jung jako archetypy. Vliv archetypů na život a duši člověka je neoddiskutovatelným faktem. Mandala, kterou si intuitivně vyberete, vám zprostředkuje kontakt a vyrovnání s duševními procesy, které stojí za „oponou“. Mandaly vám pomáhají uvědomit si a poznat části nevědomé psychiky, které vás sice hluboce ovlivňují, ale jsou vědomím těžko zachytitelné.

Konkrétní mandaly a typy jejich provedení můžete vybírat: Obrazová galerie a prodej mandal

Jak pracovat s mandalou

Ručně malované mandaly a jejich reprodukce působí jako harmonizátory, a to nejen na čakry. Zpravidla s vámi komunikují prostřednictvím svých proměn, když je soustředěně pozorujete. spatenkova-maluje-mandaly Mohou se různě točit, vystupovat a zanořovat, měnit obrazce a dokonce i zářit. Meditace s mandalou se může stát běžným rituálem vašeho všedního dne. Její účinek poznáte velmi brzo. Mandalu stačí pověsit na místo, kde pobýváte často a zaměřit na několik minut pozornost do jejího středu a pak se jen odevzdat a otevřít se svému vnitřnímu světu. Kartičku lze použít k přikládání na tělo, jako podložku pod nápoj, nebo jí vložit do peněženky.

Terapie mandalou

Malování mandal je starou východní tradicí. Smyslem malování je navození duševní rovnováhy. Při individuálním pohovoru s Ivetou si namalujete vlastní mandalu a Iveta vám pomůže v ní číst. Najde v ní nejen příčiny vašeho osobního trápení, tedy duševní nerovnováhy, ale také vám pomůže určit fázi vývojového cyklu, ve kterém se duše právě nachází. Pomůže vám pojmenovat požadavky, jaké klade osobní duševní vývoj na váš běžný život, jaká témata se v životě máte naučit, co opouštíte a co do vašeho života právě přichází.

COLOR´S – jednota bydlení a žití
Kontakty pro přihlášení na konzultaci a terapii mandalou

© Monnáda - terapeutické centrum